Місячник "шкільна бібліотека за здоровий спосіб життя"

19.11.2017 15:04

Всеукраїнський місячник «Шкільна бібліотека за здоровий спосіб життя» у Смілянській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №13

     Із  першого по тридцять перше жовтня в бібліотеці загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №13 проходив місячник «Шкільна бібліотека за здоровий спосіб життя». В рамках цього місячника відбувалися  заходи, які спонукали  школярів піклуватися про своє здоров’я, займатися спортом, харчуватися здоровою їжею, дотримуватися розпорядку дня, дбати про довкілля, виконувати правила безпечної поведінки на дорогах, залізниці, у побуті, пам’ятати правила  поводження із вогнем.

     Для учнів школи протягом місяця у бібліотеці  демонструвались тематичні виставки по правилах дорожнього руху «Щоб небезпек на дорогах на знати, правила, дітки, потрібно вивчати» та дотриманню здорового способу життя «Будь обережним, цінуй здоров’я, стань щасливим», які нагадували учням правила охорони життя, закликали дбайливо ставитися до природи, містили антитютюнову та антинаркотичну пропаганду.

     Для учнів 3 класу була проведена вікторина з валеології «Абетка здоров’я», під час якої учні пригадали фактори, які сприяють здоровому способу життя: здорове харчування, заняття спортом, дотримання гігієни рук, відмова від шкідливих звичок.

     Учні 2 класу взяли участь в інтерактивному занятті «Здорові діти – здорова нація». Під час заходу другокласники вивчили правила, які сприяють здоровому способу життя, дізналися цікаву інформацію про продукти харчування, створили проекти «Я - за здоровий спосіб життя».

     Першокласники на пізнавальній годині «Уроки світлофора Моргайка» повторили правила дорожнього руху, правила поведінки у транспорті, познайомилися із книгами відповідної тематики, які є в бібліотеці.

     Учні 8 та 9 класів стали учасниками тренінгу «Що треба знати про ВІЛ та СНІД», під час якого старшокласники пригадали шляхи розповсюдження  небезпечної хвороби, вияснили ситуації, під час яких заразитися неможливо. Також учні 8 класу брали участь у створенні фотопроекту «Дбай про нашу Землю – ти її частина».

     Бібліотечний урок «Наш номер 101» був проведений для учнів 2 та 4 класів. На уроці діти переглянули презентацію, з якої дізналися історію виникнення пожежних частин в Україні, послухали виступ провідного інспектора Смілянського РВ УДСНС України в Черкаській області  старшого лейтенанта СЦЗ Кушніра Владислава Станіславовича, який нагадав школярам про правила поведінки з вогнем, вибухонебезпечними та займистими речовинами, розказав, що робити, коли пожежа вже виникла. Учні 4 класу представили інсценізацію книги Олександра Прилуцького «Як відважний пес Нележа всіх рятує від пожежі».

     У підготовці та проведенні місячника брали активну участь заступник директора з навчально-виховної роботи Лариса Миколаївна Третяк, класні керівники: Людмила Василівна Нечта, Лариса Олексіївна Макаренко, Раїса Іванівна Шпак, Любов Марківна Панкратова, Людмила Павлівна Бузько та Олександр Євгенович Плахотний.